Savanyú gyümölcslevet hintőporral pépes állagúra keverünk és pakolásként az érintett bőrfelületre kenjük.
– Keményítőt, lisztet és vizet összekeverve szintén fehérítő pasztát kapunk. Az így készített pakolás 10-15 perc elteltével langyos vízzel mossuk le, a kezelt bőrt tápláló krémmel kenjük be.
– Hatásos eszköz a szeplők fehérítésére az uborka is. Helyezzünk uborkaszeleteket a megtisztított , bekrémezett bőrre, takarjuk le vászonkendővel és hagyjuk negyed óráig hatni.
Vegyük le a cipőnket, és feszítsük be a lábujjainkat, mintha csak fel akarnánk venni valamit a padlóról. Maradjunk 10 másodpercig ebben a helyzetben, közben tartsuk a tüdőnkben a levegőt.
A stressztől a testünk is görcsös és feszült lesz. Szó szerint összezsugorodik. Ásítsunk jó nagyokat, közben nyújtózkodjunk, akár egy macska.
Szívjuk jó mélyen be a levegőt, majd fogjuk be jobb orrlyukunkat, jobb hüvelykujjunkkal és fújjuk ki bal orrlyukunkon a levegőt. Szívjuk be ismét jó mélyen a levegőt, csak most kilégzéskor fordítva, bal orrlyukunkat fogjuk be. A gyakorlatot tízszer ismételjük.
A púder nem csak a kikészítést teszi tartósabbá és a pórusokat finomítja, de ha szép, látványnak is izgalmas. Néhány púderféleség és helyes alkalmazása.Porpúder: dobozban kapható a hozzá tartozó pamaccsal, sok természetes árnyalattal. Ha celofánnal van lezárva (vagyis nincs hozzá szita) akkor tűvel szurkáljuk meg a celofánt, mert ha levesszük róla, túl sok púder kerül a pamacsra, vagy ecsetre.
Kőpúder: használata egyszerű és kényelmes, ráadásul a női táska mélyén mindig kéznél van.
Indiai púder:erősen barnára színezett púder, amely porként, kőpúderként és folyékony alapozóként is kapható. Gyakran aprócska kis csillámokat is tartalmaz, amelyek fényben felszikráznak. Matt változatban is készül.